Pentester – Dlaczego warto zatrudnić go w swojej firmie?

Pentester – Dlaczego warto zatrudnić go w swojej firmie?

Czasy włamań komputerowych dla „zabawy” skończyły się już bardzo dawno, dawno temu, aktualnie naszych przedsiębiorstw nie atakują jak dawniej w większości zapaleńcy, którzy robili to z chęci sprawdzenia swoich kompetencji.

Aktualnie większość ataków kierowanych jest przez specjalnie przygotowane grupy cyber-przestępcze, które mają na celu wykradania danych z naszej firmy lub ją szantażować w celu uzyskania środków finansowych.
Kto może nas przed tym ochronić? Na pewno w pewien sposób firmy dostarczające rozwiązania, których zdaniem jest ochrona przed tego typu działaniami jak np. firewalle aplikacyjne, specjalistyczne antywirusy itp. Ale i te rozwiązania zawodzą, możliwe jest ich ominięcie albo używanie błędnie skonfigurowanych.

Pentester na tzw. „etacie” wyszuka podatności w Państwa aplikacjach, co pozwoli na ich usunięcie i uniemożliwienie hackerowi dostania się do Waszej sieci. Pentester będzie działał dla Firmy, on zupełnie jak hacker będzie szukał podatności w aplikacjach Firmy i przedstawiał sposoby na poprawę bezpieczeństwa.

Nasza to oczywiście nie czekanie, aż przestępcy dokonają tego przed czym Pentester powinien zabezpieczyć Państwa Firmę. Warto więc zatrudnić Pentestera do swojej Firmy.