SIEM

Systemy SIEM (ang. Security Information and Event Management) to rozbudowane systemy bezpieczeństwa, których celem jest agregowanie, filtrowanie, normalizowanie i korelowanie dużej liczby zdarzeń, przetwarzając je na repozytorium danych ułatwiające prewencyjną ochronę organizacji i przedsiębiorstw. Rozwiązania SIEM powstały z połączenia systemów SEM (ang. Security Event Management) i SIM (ang. Security Information Management).

Działanie systemów SIEM sprowadza się do centralnego zarządzania logami, które pochodzą z szerokiego spektrum źródeł. Pozwala to uzyskać łatwy dostęp do transparentnie zaprezentowanych danych, co znacząco ułatwia realizowanie polityki bezpieczeństwa firm, prowadząc do zmniejszenia zewnętrznego zagrożenia dla eksploatowanych przez nie sieci.

Dlaczego warto wdrożyć system SIEM?

Systemy SIEM to rozbudowane platformy, które umożliwiają kompleksowy monitoring zdarzeń w całej sieci eksploatowanej i administrowanej przez organizację. Pozwala to na szybsze wychwycenie różnorodnych zagrożeń oraz zabezpieczenie organizacji przed atakami pochodzącymi z zewnątrz. Wdrożenie systemu SIEM znacząco ułatwia weryfikowanie dużej ilości danych przepływających przez sieć przedsiębiorstwa.

Jak działają systemy SIEM?

Funkcjonalności systemów SIEM sprowadzają się m.in. do weryfikowania poprawności oraz aktualności systemów operacyjnych, baz danych, aplikacji czy różnorodnych środowisk wykorzystywanych przez organizację. Dzięki ich holistycznemu monitorowaniu możliwe jest o wiele sprawniejsze wykrywanie nietypowych zdarzeń wywoływanych przez malware oraz łatwiejsze odpieranie ataków wymierzonych w organizację.

Co więcej, systemy SIEM długotrwale przechowują dane i pozwalają na odnajdowanie logów przy pomocy precyzyjnych kryteriów wyszukiwania, co ułatwia późniejszą analizę kryminalistyczną.

Dedykowane rozwiązania SIEM dla każdej organizacji

Jako sprawdzony i zweryfikowany dostawca usług informatycznych dostarczamy autorskie rozwiązania SIEM elastycznie dopasowujące się do specyfiki, potrzeb i preferencji każdej organizacji – zarówno firm z sektora MŚP, jak i klientów korporacyjnych. Systemy SIEM dostarczamy w formie usługi, która zapewnia naszym klientom dostęp do panelu umożliwiającego samodzielne monitorowanie sieci. Oferujemy również wsparcie w konfiguracji takiej usługi przy rozliczaniu się w modelu godzinowym.

W ramach współpracy zapewniamy stałą obsługę dostarczanych rozwiązań oraz analizę logów 24/7 przez naszych doświadczonych specjalistów ds. bezpieczeństwa. Decydując się na nasze rozwiązania SIEM, zyskują Państwo zaawansowane i nowoczesne środowisko, które pozwala na łatwe przetwarzanie dużych wolumenów danych, szybkie i precyzyjne korelowanie zdarzeń oraz wykrywanie zagrożeń i incydentów. Co więcej, nasza platforma SIEM dostarczana w formie usługi umożliwia łatwe skalowanie i dopasowanie do aktualnych oraz przyszłych potrzeb organizacji.

Zapraszamy do kontaktu

Zapraszamy Państwa do kontaktu z naszymi specjalistami. Odpowiemy na Państwa pytania oraz rozwiejemy wszelkie wątpliwości związane ze wdrożeniem systemu SIEM w Państwa organizacji. Serdecznie zachęcamy do kontaktu za pośrednictwem formularza kontaktowego, telefonicznie lub mailowo.