Dział Cert

Skoordynowany,
skuteczny – nasz zespół
do zadań specjalnych

Grupa CERT zdalnyadmin.pl to zgrany zespół specjalistów z ekstensywny doświadczeniem w dziedzinie bezpieczeństwa IT. Tworzony przez pasjonatów, wspieranych aktualnymi badań ze środowiska akademickiego i doświadczeniami zbieranymi w pracy z biznesem

Nasz zespół pracuje z najnowszymi technologiami i w metodykach zwinnych DevSecOps – zawsze gotowy na wykrycie kolejnej luki czy zewnętrznego niebezpieczeństwa. Wspieramy klientów i najbliższych partnerów, nieprzerwanie nadzorują ruch w podległych sieciach, aby w razie potrzeby nie tylko odnotować pojawiające się anomalie czy incydenty, ale przede wszystkim podjąć niezbędne kroki i zażegnać potencjalne zagrożenia.

Pracuj z profesjonalistami?

Internet tak bezpieczny, jak to tylko możliwe

Ilość cyber zagrożeń, które czyhają na naszych klientów, stale rośnie. Często ci nie zdają sobie nawet sprawy z tego, jak blisko potencjalnego incydentu się znajdują. Na szczęście, pomiędzy nimi a licznymi próbami atakami DDoSS, czy próbami zainfekowania złośliwym oprogramowaniem przez osoby trzecie stoi nasza grupa.

Poufność i integralność cennych informacji nieustannie poddawana jest pod kompromis przez kolejne próby włamań i oszustwa sieciowe. Właśnie dlatego powstanie wyspecjalizowanego Działu CERT z czasem stało się niezbędne, aby stworzy niewidoczną, acz skuteczną barierę oddzielającą najcenniejsze zasoby od cyberprzestępców.

Dział CERT zdalnyadmin.pl nieustannie dba o poziom bezpieczeństwa struktur informatycznych naszych klientów i partnerów:

  • Rejestrując i obsługując zdarzenia naruszające bezpieczeństwo sieci,
  • Alarmując o wystąpieniu zagrożeń,
  • Współpraca z wewnętrznymi zespołami klientów i partnerów,
  • Prowadząc działania mające na celu wzrost świadomości dotyczącej bezpieczeństwa,
  • Testując i badając infrastrukturę informatyczną i oprogramowanie,
  • Przygotowując raporty i rekomendacje,
  • Rozwijając procedury i narzędzia do wykrywania, monitorowania, analizy i przeciwdziałania zagrożeniom,

Specjaliści z grupy CERT udzielają wsparcia w trybie 24/7/365, świadcząc swoje usługi w koordynowaniu i obsługi incydentów zapewniając zainteresowanym wsparcie z jednego, zaufanego punktu kontaktowego. Dążymy do tego, aby przepływ informacji i zaangażowanie w incydent było błyskawiczne – często, tylko tak możliwe jest powstrzymania występującego zagrożenia i ograniczenia jego skutków.

Nasze usługi

Zadbaj o bezpieczeństwo Twojej firmy z pomocą Grupy CERT zdalnyadmin.pl

Jesteśmy dojrzałą firmą Outsourcingową IT, która jako jedyna w Polsce przeznacza znaczące środki na rozwój działu CERT.

Tworzymy własne, niepowtarzalne rozwiązania, dzięki którym możemy bezinwazyjnie dbać o środowisko IT i znajdować krytyczne błędy bezpieczeństwa u klientów, tak tych małych, jak i o ogromnych strukturach IT.

Przeprowadzamy proces zabezpieczania systemów przez zmniejszenie jego podatności na ataki, czyli tzw. Hardening dla naszych klientów nawet kilka razy w roku.

Zawsze aktywnie dbamy o to, by środowiska IT naszych klientów były bezpieczne, podczas gdy inne firmy skupiają się tylko na incydentach które miały już miejsce.

Bezpieczeństwo IT

Analiza powłamaniowa
Rodzaj audytu bezpieczeństwa przeprowadzonego po zaistniałym incydencie, który pozwala zidentyfikować słabe punkty zabezpieczeń i odkrywając w ten sposób miejsca, w których doszło do ataku.

Więcej

Threat hunting
Monitorowanie środowiska IT i aktywne wyszukiwanie zagrożeń i intruzów. Proaktywna informatyka śledcza.

Więcej

SIEM
Jest rozwiązaniem służącym bezpieczeństwu i analizie zdarzeń. W ramach naszej oferty oferujemy rozwiązania pokrewne.

Więcej

Klienci

Ostatnie zgłoszenia

Podatność
CVE-2020-1179 (RCE)
2020-12-08
Alcatel-Lucent Security Advisory: CVE-2020-1179 (RCE)
Podatność
ZAA-2020-21
2020-12-08
ZAA-2020-21 Stored XSS in Tags element
Podatność
ZAA-2020-17
2020-11-18
ID: ZAA-2020-17 Date: 09/22/2020 Title: Tag and Link REST API endpoints lack CSRF token check
ZAMÓW CHMURĘ OBLICZENIOWĄ
OPIEKA GRATIS!
Umowa na min. 12 miesięcy
ZAMÓW CHMURĘ OBLICZENIOWĄ
OPIEKA GRATIS!
Umowa na min. 12 miesięcy