Kilka słów o nas

Dział CERT

Grupa CERT zdalnyadmin.pl to zgrany zespół specjalistów z ekstensywny doświadczeniem w dziedzinie bezpieczeństwa IT. Tworzony przez pasjonatów, wspieranych aktualnymi badań ze środowiska akademickiego i doświadczeniami zbieranymi w pracy z biznesem.

Nasz zespół pracuje z najnowszymi technologiami i w metodykach zwinnych DevSecOps – zawsze gotowy na wykrycie kolejnej luki czy zewnętrznego niebezpieczeństwa. Wspieramy klientów i najbliższych partnerów, nieprzerwanie nadzorują ruch w podległych sieciach, aby w razie potrzeby nie tylko odnotować pojawiające się anomalie czy incydenty, ale przede wszystkim podjąć niezbędne kroki i zażegnać potencjalne zagrożenia.

PRACUJ Z PROFESJONALISTAMI

Internet tak bezpieczny, jak to tylko możliwe

Ilość cyber zagrożeń, które czyhają na naszych klientów, stale rośnie. Często ci nie zdają sobie nawet sprawy z tego, jak blisko potencjalnego incydentu się znajdują. Na szczęście, pomiędzy nimi a licznymi próbami atakami DDoSS, czy próbami zainfekowania złośliwym oprogramowaniem przez osoby trzecie stoi nasza grupa.

Poufność i integralność cennych informacji nieustannie poddawana jest pod kompromis przez kolejne próby włamań i oszustwa sieciowe. Właśnie dlatego powstanie wyspecjalizowanego Działu CERT z czasem stało się niezbędne, aby stworzy niewidoczną, acz skuteczną barierę oddzielającą najcenniejsze zasoby od cyberprzestępców.

Dział CERT zdalnyadmin.pl nieustannie dba o poziom bezpieczeństwa struktur informatycznych naszych klientów i partnerów:

· Rejestrując i obsługując zdarzenia naruszające bezpieczeństwo sieci,
· Alarmując o wystąpieniu zagrożeń,
· Współpraca z wewnętrznymi zespołami klientów i partnerów,
· Prowadząc działania mające na celu wzrost świadomości dotyczącej bezpieczeństwa,
· Testując i badając infrastrukturę informatyczną i oprogramowanie,
· Przygotowując raporty i rekomendacje,
· Rozwijając procedury i narzędzia do wykrywania, monitorowania, analizy i przeciwdziałania zagrożeniom,

Specjaliści z grupy CERT udzielają wsparcia w trybie 24/7/365, świadcząc swoje usługi w koordynowaniu i obsługi incydentów zapewniając zainteresowanym wsparcie z jednego, zaufanego punktu kontaktowego. Dążymy do tego, aby przepływ informacji i zaangażowanie w incydent było błyskawiczne – często, tylko tak możliwe jest powstrzymania występującego zagrożenia i ograniczenia jego skutków.

NASZE USŁUGI

Zadbaj o bezpieczeństwo Twojej firmy z pomocą Grupy CERT zdalnyadmin.pl

Jesteśmy dojrzałą firmą Outsourcingową IT, która jako jedyna w Polsce przeznacza znaczące środki na rozwój działu CERT.

Tworzymy własne, niepowtarzalne rozwiązania, dzięki którym możemy bezinwazyjnie dbać o środowisko IT i znajdować krytyczne błędy bezpieczeństwa u klientów, tak tych małych, jak i o ogromnych strukturach IT.

Przeprowadzamy proces zabezpieczania systemów przez zmniejszenie jego podatności na ataki, czyli tzw. Hardening dla naszych klientów nawet kilka razy w roku.

Zawsze aktywnie dbamy o to, by środowiska IT naszych klientów były bezpieczne, podczas gdy inne firmy skupiają się tylko na incydentach które miały już miejsce.

Analiza powłamaniowa
Obsługa incydentów ze strony informatyki śledczej i reagowanie na incydenty oraz zabezpieczenie materiału dowodowego wraz z analizą.
Testy penetracyjne
Symulacja prawdziwego ataku, mająca na celu weryfikację zabezpieczeń – wykonaliśmy setki testów, w których nasz zespół odkrył i odpowiedzialnie zgłosił dziesiątki luk w zabezpieczeniach.
SIEM
Security Information and Event Management to obsługa i wykrywanie zagrożeń oraz reagowanie na incydenty związane z zagrożeniem bezpieczeństwa w czasie rzeczywistym.
Threat hunting
Monitorowanie środowiska IT i aktywne wyszukiwanie zagrożeń i intruzów. Proaktywna informatyka śledcza, gdzie głównym założeniem jest „…a co, jeśli, nasze systemy zostały już złamane?”..
ZAUFALI NAM

Nasz dział bezpieczeństwa współpracuje z Klientami


Aktualności

Zgłosiliśmy ostatnio:

Data publikacji: 8 grudnia 2020
Podatność CVE-2020-1179 (RCE)
Alcatel-Lucent Security Advisory: CVE-2020-1179 (RCE)
Data publikacji: 8 grudnia 2020
Podatność ZAA-2020-21
ID: ZAA-2020-21 Date: 09/22/2020 Title: Stored XSS in Tags element
Data publikacji: 18 listopada 2020
Podatność ZAA-2020-17
ID: ZAA-2020-17 Date: 09/22/2020 Title: Tag and Link REST API endpoints lack CSRF token check
Data publikacji: 18 listopada 2020
Podatność ZAA-2020-15
ID: ZAA-2020-15 Date: 09/22/2020 Title: Application Functionality Can Be Used to perform Server-Side Request Forgery