Testy Penetracyjne

Testy Penetracyjne

Odkryj podatności w Twojej firmowej sieci, zanim zrobi to ktoś inny

 

Twoja firma może nie być tak bezpieczna jak myślisz. Sprawdź swoją infrastrukturę sieciową lub oprogramowanie wykorzystując wiedzę i doświadczenie ekspertów Cyber Seciurity – przeprowadź testy penetracyjne.

 

 

Odkryj słabe punkty i luki w firmowych zabezpieczeniach dzięki kompleksowo przeprowadzonym pentestom – symulowanym cyberatakom na Twoje systemy teleinformatyczne. Nasi specjaliści pracują bezpośrednio w firmowym środowisku, używając przy tym m.in. takich samych metod jak cyberprzestępcy. Naszym celem jest wykrycie możliwych do wykorzystania luk w zabezpieczeniach – na szczęście, w przeciwieństwie do hakerów, my pracujemy z Tobą w celu eliminacji, a nie wykorzystania realnych zagrożeń.

 

 
 

Testy penetracyjne mogą obejmować próbę poddania pod kompromis dowolnych systemów – firmowych aplikacji czy urządzeń. Naszą pracę poprzedza dokładne planowanie i rozpoznanie celów testu. Dobieramy konkretne metody i gromadzimy wszelkie dostępne informacji w celu lepszego zrozumienia działania Twojej organizacji i jej potencjalnych słabych punktów. Kolejnym krokiem jest analiza zebranych informacji – może to być dokładne sprawdzanie pozyskanego kodu aplikacji lub sposobu funkcjonowania procedur, które mogą pomóc nam w próbie nieautoryzowanego dostępu do danych. Najczęściej, wykrycie jednej luki prowadzi do jej wykorzystania w uzyskaniu trwałego dostępu do zasobów firmy, wykrycia kolejnych podatności i możliwości na dostanie się w miejsca, w których nikt spoza firmy nie powinien się znaleźć.

 

Tylko regularne przeprowadzanie testów penetracyjnych i aktywne poszukiwanie potencjalnych zagrożeń zapewni Twojej firmie odpowiedni poziom zabezpieczeń infrastruktury serwerowej, aplikacji sieciowych i mobilnych.

 

 

Przez 12 lat nasi eksperci zgłosili ponad 10 tysięcy podatności i opracowali więcej niż 600 pełnych raportów bezpieczeństwa wraz z rekomendacjami. Nasze testy penetracyjne przeprowadzamy ręcznie, zgodnie z metodologią OWASP (Open Web Application Security Project) – po otrzymaniu Twojej autoryzacji wykorzystujemy pełen zakres technik i metod, dzięki którym możemy odkryć luki w zabezpieczeniach i podatności na atak w serwerach, bazach danych czy aplikacjach webowych lub mobilnych.

Kładziemy nacisk na ręczną weryfikację zabezpieczeń, dzięki czemu jesteśmy bardziej elastyczni i dokładni od konkurencji, która w większym stopniu polega na testach automatycznych. Wszystkie konsultacje dotyczące zabezpieczeń przeprowadzamy zgodnie z Twoimi indywidualnymi potrzebami – każda firma ma inne potrzeby i wykorzystuję różną infrastrukturę. Posiadamy doświadczenie w pracy zarówno z małymi, kilkuosobowymi firmami, jak i międzynarodowymi korporacjami zatrudniającymi setki osób. Naszą specjalnością jest dostosowywanie się do potrzeb klienta; żadne wyzwanie nie jest nam straszne.

Na Twoje życzenie przeprowadzamy testy black box, podczas których analizujemy działanie aplikacji bez dostępu do kodu źródłowego, z perspektywy potencjalnego atakującego, który nie posiada żadnej wiedzy o systemie; jak i również testy white box, gdzie mamy dostęp do pełnej wiedzy o infrastrukturze lub aplikacji, a podczas których wykorzystujemy te informacje do szukania luk w zabezpieczeniach.

Oferujemy również testy gray box, podczas których wykorzystujemy obydwa podejścia. Po wybraniu konkretnej usługi, aplikacji lub infrastruktury, która zostanie poddana testom, przedstawimy Ci kompletny plan działań, które zostaną wykonane przez naszych specjalistów. Po zakończeniu procesu sporządzamy wyczerpujący raport, w którym zamieszczamy wszystkie zidentyfikowane dziury w zabezpieczeniach razem z rekomendacjami poprawek. Jeśli tylko chcesz, możesz zlecić nam dalsze wprowadzenie usprawnień i likwidację znalezionych podatności na atak. 

 

Zapraszamy do kontaktu

 

Są Państwo zainteresowani naszą ofertą w zakresie Testów Penetracyjnych? Zapraszamy do kontaktu z naszymi przedstawicielami. Z przyjemnością odpowiemy na pytania, a także zaproponujemy możliwie najkorzystniejsze usługi dostosowane wyłącznie do Państwa potrzeb.

 

ZAMÓW CHMURĘ OBLICZENIOWĄ
OPIEKA GRATIS!
Umowa na min. 12 miesięcy
ZAMÓW CHMURĘ OBLICZENIOWĄ
OPIEKA GRATIS!
Umowa na min. 12 miesięcy