Outsourcing IT „lekiem” na brak specjalistów IT?

Outsourcing IT „lekiem” na problem braku specjalistów IT?

 

Obecnie przeglądając zasoby Internetu natrafimy na tysiące propozycji pracy z sektora IT, firmy usiłujące pozyskać nowy Kapitał Ludzki do swojej działalności prześcigają się w metodach dotarcia do Specjalistów oraz próbują gorąco zachęcić do współpracy technicznej właśnie z firmą którą reprezentują.
Popularna publikacja oferty pracy na portalu internetowym małymi kroczkami odchodzi do lamusa, coraz mocniej zaczynamy spotkać się z ofertami współpracy w formie reklamy sponsorowanej np. za pomocą kanału Social Media, można tutaj idealnie przytoczyć przykład portalu Facebook, czy też innych „newsów sponsorowanych” na portalach skupiających wyłącznie Specjalistów IT, np. portalu GoldenLine.pl czy też LinkedIn.

Myślimy, że o kilku telefonach tygodniowo, które to potencjalni nowi pracownicy IT otrzymują od specjalistów ds. rekrutacji w celu zachęcenia ich do współpracy z nową firmą nie trzeba wymieniać. Działania te jedynie ukazują naprawdę w niewielkiej skali stopień problemu, a przecież skala problemu jest dopiero w fazie rozwoju i stanowczo będzie się on nasilał.

 

Najbardziej poszukiwane kompetencje w roku 2015

Według badania rynku, które zostało przeprowadzone przez naszą firmę oraz zostało również poparte naszymi obserwacjami wielu spółek i firm na terenie Polski i Europy prawie 54% przedsiębiorstw ma problemy z rekrutacją wyspecjalizowanej kadry IT. Największym palącym problemem dla Managerów IT i specjalistów ds. rekrutacji w roku ubiegłym było pozyskanie na pokład firmy Inżynierów Java, Developerów .NET, Inżynierów Oracle oraz Specjalistów ze znajomością rozwiązań firmy Microsoft np. Azure.

Co w przypadku jeśli jednak nie udało się pozyskać Kapitału Ludzkiego lub trwa to bardzo długo?

Tak naprawdę dopiero teraz rozpoczyna się problematyczna faza pozyskiwania specjalistów IT, według danych naszego raportu lata 2016 – 2018 będą jeszcze bardziej problematyczne pod względem pozyskania kadry IT, dodatkowo stan ten pogorszy fakt, że liczba specjalistów w naszym kraju ulegnie zmniejszeniu. Obecnie zawód specjalisty IT zajmuje 4 miejsce w Polsce pod względem zapotrzebowania i w najbliższych dwóch latach będzie solidnie walczył o 3 miejsce.
Można więc śmiało pokusić się o stwierdzenie, że Outsourcing IT tzw. Body leasing / Team leasing jest skutecznym „lekiem” na palący problem niedostatecznej liczby specjalistów w firmie.

Obecnie nasza spółka jako jeden z dostawców usługi zwanej potocznie Outsourcingiem IT postanowiła wyjść na przeciw potrzebom Klientów, stosując w naszej usłudze tryb zdalny.
Standardowy tryb Outsourcingu IT zakłada dostarczenie kompetencji w ciągu 14-30 dni kalendarzowych, a więc dość długo. W chwili, gdy podejmujecie Państwo decyzję o wyborze naszej usługi Outsourcingu w proponowanym przez nas modelu specjalista lub team specjalistów pod „dowodzeniem” Project Managera będzie dla Państwa dostępny w ciągu maksymalnie kilku godzin.