Najlepszy hosting pod WooCommerce

WooCommerce to taki obszar biznesu, który powinien funkcjonować sprawnie i szybko. W przypadku kiedy to chcesz założyć sklep internetowy lub kiedy to chciałbyś zmienić swój dotychczasowy serwer, aby być zadowolonym z jego zasobów, warto zapoznać się z najlepszymi opcjami hostingowymi pod WooCommerce. Sprawdź, czym różni się on od podstawowych hostingów stron www.

Sklep internetowy WooCommerce

WooCommerce jest jednym z najchętniej stosowanych narzędzi do tworzenia stron e-commerce. W przypadku WooCommerce mowa również o WordPressie, który jest najczęściej używanym systemem do tworzenia stron internetowych no-code. Prosta i intuicyjna platforma, jaką jest WordPress udostępnia możliwość tworzenia również sklepów internetowych, za pomocą wtyczki. Głównymi zaletami przemawiającymi za tworzeniem stron przy pomocy WooCommerce jest prosta i intuicyjna obsługa, a także bogata oferta funkcjonalności, szczególnie w wersji płatnej.

Warto tutaj nadmienić, że WooCommerce stał się ostatnio najchętniej używanym narzędziem do tworzenia stron pod sklep internetowy, wyprzedzając takie platformy e-commerce jak Prestashop, Shopify czy Magento. Szacuje się, że łącznie liczba pobrań wtyczki WooCommerce przekroczyła liczbę 80 milionów pobrań, z czego łączna ilość stron wynosi niecałe 4 miliony.

Dlaczego dobry hosting jest istotny?

Sklep internetowy może zostać uruchomiony, kiedy posiadamy domenę i hosting. W przypadku sklepu internetowego szczególnie ważny jest stabilny hosting, który zapewni szybki dostęp do zasobów strony. Bezawaryjny hosting jest gwarancją na zwiększoną konwersję, gdyż każda sekunda opóźniania może doprowadzić do opuszczenia strony przez użytkownika. Liczba odrzuceń jest wyznacznikiem konkretnych strat finansowych, które ponosi każdy sklep e-commerce. Głównym powodem, który powinien przekonać każdego właściciela sklepu internetowego do wyboru najlepszego hostingu, powinna być konwersja.

Hosting, a szybka i wydajna strona

Nie każdy może zdawać sobie sprawę, że wybór hostingu może w realny sposób wpłynąć na szybkość strony internetowej. Stabilny hosting, który jest odpowiednio zabezpieczony, obsłuży większą ilość użytkowników i zapewni im bezpieczeństwo. Za dobrym hostingiem stoi szybka i wydajna strona, zaś za szybko ładująca się stroną zwiększona liczba konwersji. Wyobraźmy sobie stronę, która nie tylko długo się ładuje, co zawiera błędy techniczne, a sam proces zakupy i opłaty są utrudnione. W takim przypadku wielu klientów postanawia porzucić koszyk. Najczęściej powielanymi błędami w przypadku sklepów e-commerce, które wpływają na zwiększoną liczbę odrzuceń są: skomplikowany proces transakcji, błędy lub awarie oraz brak zaufania jeśli chodzi o bezpieczeństwo strony. Na każdy z tych trzech powodów może pomóc odpowiedni hosting pod WooCommerce. Najlepsze hostingi zapewniają nie tylko zwiększoną szybkość strony, co jej bezawaryjność i bezpieczeństwo. Jednym z wyznaczników bezpiecznej strony jest certyfikat SSL i to właśnie powinien zapewnić nam dobry hosting.

Wybierz hosting pod WooCommerce

Hosting, zaraz obok domeny jest niezbędny do prowadzenia jakiejkolwiek strony w sieci, w tym również do prowadzenia sklepu internetowego. Wybór odpowiedniego hostingu może realnie wpłynąć zarówno na szybkość, jak i wydajność sklepu. Wybierając hosting pod WooCommerce należy zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów. Po pierwsze musi on zapewnić stabilne połączenie, dzięki czemu strona będzie ładować się szybko. Po drugie należy wziąć pod uwagę rozwój firmy i miejsce, w którym właściciel chce się znaleźć w przyszłości ze swoim biznesem. Jest to o tyle istotny czynnik, gdyż wybierając hosting pod WooCommerce, należy zapewnić stronie odpowiednią powierzchnię serwera. W przypadku sklepów internetowych mowa zazwyczaj o zwiększonej ilości plików graficznych, które potrzebują miejsca na serwerze. Wybierz hosting zapewniający ochronę antywirusową i antyspamową, a także regularne tworzenie kopii zapasowych. Najlepszy hosting zapewnia wsparcie dla aktualnych wersji PHP i bazy oparte o najlepsze dyski NVMe.

Wydajny hosting pod WooCommerce zapewnia najlepsze środowisko do rozwoju firmy, zapewniając przy tym szybkie ładowanie i bezpieczeństwo. Usługi hostingowe powinny być elastyczne i dopasowywać się do Klienta umożliwiając zmianę pakietu w przypadku zwiększonego ruchu na stronie.