Dedykowany hosting WordPress? W czym jest lepszy?

Kiedy prowadzimy biznes w internecie, zajmujemy się sprzedażą lub usługami w sieci online nasza strona internetowa jest naszą wizytówką i zarazem głównym czynnikiem zysków. Powinna ona być dopracowana w każdym detalu, aby cieszyć się jak najlepszą konwersją. Czy można ją jednak jeszcze ulepszyć? Czy warto zainwestować w dedykowane hosting WordPress  i w czym może być on lepszy od tego klasycznego?

 

Czym jest hosting?

Hosting strony internetowej to usługa w ramach której zostaje nam udostępniony serwer na potrzeby infrastruktury internetowej. Przykładem takiego serwera będzie serwer VPS – jeden z najchętniej wybieranych dzisiaj serwerów na rynku. Możemy obecnie znaleźć różnego rodzaju hostingi, w zależności od naszych zapotrzebowań. Głównymi wytycznymi są:

  • wielkość dysku twardego
  • stopień obciążenia serwera przez usługi
  • ilość danych przesyłanych przez łącze internetowe

 

Hosting  WordPress – różnice

Kiedy wiemy już czym jest hosting warto rozeznać się w różnicach pomiędzy dostępnymi wersjami WordPressa. Możemy mieć do czynienia ze stroną:

  • WordPress.org
  • WordPress.com 

Dla wyjaśnienia – pierwsza z nich, czyli WordPress.org jest dostępna jako open-source, dzięki czemu każdy może go bezpłatnie pobrać i korzystać, instalując go na dowolnym serwerze. WordPress.com jest już usługą komercyjną. Bezpłatnie korzystamy z niej tylko na początku z pewnymi ograniczeniami. Dopiero z wersją płatną zyskujemy rozszerzone możliwości. Dlaczego zatem warto inwestować w dedykowany hosting WordPress, skoro mamy możliwość pracowania na oprogramowaniu, które można uruchomić na dowolnym hostingu? Odpowiedź jest zależna od oferty dostawcy. Wersja ta jest przeznaczona, dla tych, którym zależy aby strona działała jeszcze lepiej. Wybierając dedykowany hosting WordPress zyskujemy:

  • łatwiejszą instalację oprogramowania
  • wyższą wydajność 
  • poprawę wygody pracy
  • zwiększone bezpieczeństwo WordPress

 

Kiedy dedykowany hosting WordPress ma sens?

Jak już zostało wspomniane WordPressa w wersji open-source nie potrzebuje specjalnych wymagań pod względem bazy danych, serwera czy obsługi PHP. Chcąc go uruchomić nie potrzebujemy hostingu zaawansowanego, wspierającego system CMS na którym bazuje WordPress. Lepszy hosting będzie nam jednak potrzebny kiedy zdamy sobie sprawy z jego korzyści, a także kiedy nasze potrzeby w stosunku do storny zaczną wzrastać.

 

W czym jest lepszy hosting dedykowany?

Dedykowany hosting ulepszy naszą stronę w pięciu najważniejszych obszarach. Będą nimi:

  • Łatwiejsza instalacja systemu WordPress – dzięki wbudowanym autoinstalatorom, które nie wymagają konieczności wgrywania własnych plików przez FTP 
  • Podniesiony poziom bezpieczeństwa – realizowany dzięki kopiom zapasowym, mechanizmom audytującym, a także mechanizmom zapory ogniowej
  • Wyższa wydajność storny – wpływ na konwersję oraz seo dzięki wtyczkom sprawdzającym szybkość strony
  • Korzystanie z WP-CLI – czyli z interfejs linii komend umożliwiający szybkie i zautomatyzowane wykonywanie wielu czynności, takich jak wykonanie aktualizacji czy tworzenie motywu potomnego
  • Wsparcie operatora – wybór odpowiedniego merytorycznego wsparcia może się okazać bardzo potrzebny szczególnie podczas napotkanych problemów.

 

Dedykowany hosting WordPressa może zwiększyć przychody firmy szczególnie kiedy zależy nam na zwiększeniu konwersji. Wybór tego oprogramowania jest zależy od etapu na którym obecnie znajdujemy się z naszą firmą.