CASE STUDY

Projekt:
Jak włamaliśmy się na giełdę kryptowalut - BeatCoin.pl
TEST PENETRACYJNY GIEŁDY KRYPTOWALUT
 

Nasza firma ZdalnyAdmin.com.pl coraz częściej świadczy usługi dla  firm, działających na ogólnoświatowym rynku kryptowalut takich jak Bitcoin, Litecoin czy Etherum. Jest to obecnie bardzo szybko rozwijająca się gałąź rynku finansowego. Szacuje się, że całkowita kapitalizacja cyfrowych walut oscyluje wokół 85 miliardów dolarów.  Jest to bardzo łakomy kąsek dla cyberprzestępców, którzy nie wychodząc z domów mogą bardzo szybko się wzbogacić.

 to internetowa giełda popularnych kryptowalut, która chcąc wejść na rynek  poprosiła nas więc o wykonanie testów penetracyjnych.  Jest to dowód dojrzałości kierow
CZYTAJ WIĘCEJ
Projekt:
Audyt Bezpieczeństwa w Francuskim Banku
Audyt Bezpieczeństwa w Francuskim Banku to kolejny projekt zrealizowany z udziałem naszej Firmy.
Projekt został wykonany z udziałem naszych 5 specjalistów przy spełnieniu najwyższych obecnych standardów jakości.
Informacje o Kliencie:
Nasz Klient pochodzi z sektora finansowego, jest to ***informacja poufna*** czyli Francuski Bank i jednocześnie jeden z największych na świecie.

Nasze zadanie:
Nasz zespół weryfikujący bezpieczeństwo składał się z 3 Audytorów Bezpieczeństwa oraz 2 Inżynierów Bezpieczeństwa.
Zadaniem naszych Ekspertów było zweryfikowanie i wskazanie podatności w aplikacjach webowych francuskiego banku.

Realizacja zadania:
Realizacja pra
CZYTAJ WIĘCEJ
Projekt:
System eKontrola dla Klienta z sektora publicznego
Informacje o Kliencie:
***Informacja poufna***

Nasze zadanie:
Projekt eKontrola opierał się sporej bazie danych, która w połączeniu z zewnętrznymi systemami dawała nam dostęp do danych, na których miała pracować aplikacja.
Cały system został oparty o technologie Microsoftu, czyli ASP.NET MVC5 oraz bazę danych MSSQL.
Dodatkowo w projekcie, zostały wykorzystane biblioteki takie jak Entity Framework, JQuery, Bootstrap oraz w szczególności HTML oraz CSS.

Początkowo należało zająć się modelowaniem danych tak, aby odpowiadały wszystkiemu co zostało opracowane w dokumentacji technicznej przez projektantów.
Naszym zadaniem było stworzenie modułów "Kalendarz",
CZYTAJ WIĘCEJ
Projekt:
Audyt Bezpieczeństwa angielskiego dostawcy usług SaaS
Informacje o Kliencie:
Naszym kolejnym Klientem został ***Informacja Poufna ***, który jest angielskim dostawcą usług SaaS (Software as a Service).

Nasze zadanie:
Naszym kluczowym zadaniem było sprawdzenie zabezpieczeń i wykrycie potencjalnych podatności usług, które angielski dostawca oferuje swoim Klientom.
Na "celowniku" naszych badań i analiz znalazła się infrastruktura serwerowa Klienta wraz z aplikacjami e-commerce, które angielski dostawca udostępnia swoim Klientom w modelu SaaS.
Testy oczywiście miały odbyć się w zgodzie z metodologią OWASP (Open Web Application Security Project).

Realizacja zadania:
Realizacja założonych prac odbyła się w zespol
CZYTAJ WIĘCEJ
Projekt:
Oprogramowanie dla Infokiosków
Informacje o Kliencie:
Klient z sektora publicznego, Gmina Miasta Goleniów

Nasze zadanie:
Wyzwania jakim musieliśmy sprostać przy tym projekcie to bardzo krótki czas jego realizacji. Klient końcowy był dość wymagający a założenia sprecyzowane od samego początku.

Realizacja zadania:
Bazą produktu końcowego jest platforma WordPress, która w całości zaadaptowaliśmy pod potrzeby Klienta, modyfikując i tworząc autorskie rozwiązania jako pluginy.
Celem rozwiązania jest również współpraca z wieloma API do wymiany odpowiednich informacji oraz prezentowania użytkowników.
Kluczową technologią jaką wykorzystaliśmy w tym projekcie był język programowania
CZYTAJ WIĘCEJ
Projekt:
Budowa platformy e learningowej dla BigBrain Sp. Z o. o.
Informacje o Kliencie:
BigBrain Sp. Z o. o. jedna z większych platform e-learnigowych w Polsce.

Nasze zadanie:
Klient poprosił nas o przygotowanie od zera własnej platformy e-learningowej tworzonej w technologii ASP.NET z wykorzystaniem Entity Framework oraz AngularJS.

Realizacja zadania:
Projekt ten cechował się dużym zaawansowaniem jeśli chodzi o zarządzanie tworzonymi kursami i materiałami edukacyjnymi jak również tworzeniem i zarządzaniem partnerami, którzy mogli mieć własnych partnerów oraz własne kursy.
Na podstawie dokumentacji dostarczonej od Klienta oraz makiet w okresie 4 miesiący przeprowadziliśmy prace, których oczekiwał nasz Klient.
W oparciu o d
CZYTAJ WIĘCEJ
Projekt:
Klaster Danych klasy IBM Enterprise + Portal Internetowy
Informacje o Kliencie:
***Informacja poufna ***

Nasze zadanie:
Naszym celem było stworzenie rozbudowanego portalu internetowego tworzonego w technologii webowej z wyorzystaniem PHP, Bootstrap, NodeJS oraz Laravel Framework. Bazy danych z których korzystała aplikacja to PostgreSQL oraz MongoDB.
Oprócz przygotowania zaawansowanej aplikacji webowej musielimy również stworzyć skalowalną infrastrukturę systemową (systemy Linux), na której portal internetowy jest obecnie hostowany.

Realizacja zadania:
Infrastruktura została utworzona na klastrze IBM, a w jej skład wchodziło kilka automatycznie skalowanych instancji webowych, które uruchamiały się w zależności od wielk
CZYTAJ WIĘCEJ
Projekt:
Test Bezpieczeństwa Portalu Blogowego oraz Infrastruktury Serwerowej
Informacje o kliencie:
Właściciel jednego z większych portali internetowych w kraju o tematyce blogowej.

Nasze zadanie:
Nasza firma otrzymała od Klienta zadanie mające na celu zabezpieczenie portalu internetowego. W zakres zadania wchodził test bezpieczeństwa portalu oraz infrastruktury serwerowej, na której był umiejscowiony portal.

Realizacja zadania:
Aby zrealizować to zadanie musieliśmy przyjąć postawę identyczną, jak osoba, która chciała by zaatakować naszego Klienta i włamać się do jego portalu.
Nie dostaliśmy od klienta żadnych informacji oprócz adresu internetowego portalu.

W skład zespołu realizującego zadanie zawierał 4 naszych pracow
CZYTAJ WIĘCEJ